Zgubiony Iphone - co robić?

Skradziono ci na imprezie Iphone? A może zostawiłeś go gdzieś na ławce w parku lub w knajpie? Zgubienie telefonu Iphone na szczęście daje nam kilka możliwości odnalezienia urządzenia lub zablokowania niechcianych funkcji w wypadku kradzieży. Jak to zrobić?

Jeśli tylko poszukujemy pozostawionego gdzieś przed chwilą telefonu możemy uruchomić z innego telefonu Iphone, Ipada lub Maca aplikację Znajdź mój Iphone. Pozwoli to na ustalenie przybliżonej lokalizacji przedmiotu. W przypadku znajdowania się w pobliżu telefonu można również skorzystać z opcji odtworzenia dźwięku, aby ułatwić sobie znalezienie przedmiotu.

Aby korzystać z usługi Znajdź mój Iphone musimy mieć ją uruchomioną na telefonie.W przypadku posiadania telefonów tej marki przez członków rodziny można korzystać z chmury rodzinnej. Warto skonfigurować wszystkie swoje urządzenia z usługą Znajdź mój Iphone i mieć możliwość odnalezienia telefonu każdego członka rodziny.

 

Co robić w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu z dala od domu, w miejscu publicznym?Należy uruchomić tryb utracony oraz zdalnie zablokować telefon czterocyfrowym kodem. Jeśli jest to tylko zguba, a nie kradzież, można też wyświetlić własną wiadomość na ekranie - na przykład ten telefon został zgubiony, proszę o kontakt i podać numer kontaktowy. W trybie utraconym zablokowane też będą możliwości płacenia za pomocą usługi Apple Pay.

W przypadku odnalezienia telefonu tryb utracony wyłączymy za pomocą wpisania swojego czterocyfrowego kodu. Jeżeli mamy ważne dane i obawiamy się dostępu niepowołanych osób do nich, możemy też wymazać zdalnie zupełnie urządzenie. Niestety wiążę się to z konsekwencją utraty usługi Znajdź mój iphone i dalszego śledzenia urządzenia. Warto, więc korzystać z tego w ostateczności.

 

W przypadku kradzieży pamiętajmy również o zgłoszeniu tego incydentu na policję.

Jeśli zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, pozostaje nam cierpliwie czekać.