Top propozycje książek na jesień

Jesień sprzyja wieczornym lekturom. W zaciszu ciepłego pokoju,pod kolorowym kocem , z kubkiem ulubionej herbaty, możemy przenieść się do innych światów niż to, co mamy za oknem.

Naszą ulubioną rekomendacją na ten czas jest kultowa już książka “Dolina Muminków w listopadzie”. To świat do którego warto wracać każdej jesieni. Możemy przypomnieć sobie o tym jak dobrze jest pozwolić sobie zapominać, być sobą, potrafić spędzać czas w samotności oraz jak łatwo jest spędzać przyjemnie czas. Przystopujmy swój pęd i odkrywajmy uroki jesieni. Książka idealna do czytania całą rodziną lub w gronie przyjaciół!
 

A oto nasze top propozycje nowości wydawniczych na jesień.

“Dostatek”, Michael Crummey

Kanadyjski autor snuje opowieść o założycielskim micie ze swych rodzinnych stron. Jest to niezwykła podróż do Nowej Funlandii - krainy nieprzyjaznej,nieprzystępnej,zimnej i wietrznej. To wciągająca saga rodzinna, w której towarzyszymy aż sześciu pokoleniom dwóch zwaśnionych rodów. Książka nie tylko ciekawa, ale również napisana w pięknym stylu. Idealna na długie, zimowe wieczory!
 

“Pisane szkarłatem”, Anne Beshop

To pierwsza część nowej serii Anne Beshop, idealna dla fanów fantastyki. Ziemią władają Inni  - istoty pokroju wampirów i tak zwanych zmiennokształtnych oraz ludzi, którzy stanowią ich pożywienie. Główna bohaterka, meg, to szczególna jasnowidząca - przewiduje przyszłość przy przecinaniu się. Znajdując się w mocy  Kontrolera, osoby chcącej mieć stały dostęp do jej wizji, ucieka i znajduje schronienie i pracę u Simona - istoty zmiennokształtnej. Kiedy historia Meg wychodzi na jaw, Simon musi zdecydować, czy jest ona warta rozpętania wojny między ludźmi, a Innymi.

 

“Sztuczna broda Świętego Mikołaja”, Terry Prachett

Terry Prachet i jego 11 przezabawnych opowiastek świątecznych poprawi humor nawet największemu świątecznemu Scroge’owi. Ta alternatywna wizja przygód świątecznych bohaterów zaskakuje i wywołuje łzy śmiechu. Tutaj Święty Mikołaj wcale nie jest takim dobrym bohaterem, kuropatwa potrafi mówić, a świąteczne ciasto eksplodować. Nie ma co czekać - biegnijcie do biblioteki lub księgarni i wprowadźcie się w wyśmienity nastrój.


“Tuwim. Wylękniony bluźnierca.”, Mariusz Urbanek


To historia jednego z największych polskich poetów, nazywanych księciem wśród poetów. Porównywano go do Adama Mickiewicza. Zmagał się jednak z syndromem odrzucenia. Pół Żyd, Pół Polak nie był uznawany przez żadną ze swych kultur. Pomimo tego jednak artysta pisał niezliczoną ilość tekstów poetyckich, kabaretowych i teatralnych. Skrywał się pod różnymi pseudonimami, aby móc pisać dla konkurujących ze sobą redakcji i teatrów. Oczywiście zasłynął również z wierszy dla dzieci. Niestety jego żydowskie pochodzenie utrudniło mu karierę. Nawet na emigracji nie zaznał spokoju i akceptacji ze strony tamtejszych Polaków. Dzięki tej lekturze poznajemy losy pisarza, uwarunkowania i geniusz spleciony z nieustannym poczuciem wyobcowania.