Jak przestać gubić rzeczy?

Jedziesz pociągiem, w końcu zadowolony wysiadasz z niego, obładowany bagażami. Wszystko pięknie, tylko szkoda że twój płaszcz został w pociągu. Jak minimalizować ryzyko wystąpienia takich sytuacji?

 

# Im mniej tym lepiej

Kiedy wychodzisz na miasto, czy wybierasz się w podróż sprawdzi się zasada im mniej, tym lepiej. To znaczy zamiast pięciu torebek lepiej mieć jedną dużą. Zamiast noszenia w rękach parasolki i płaszcza, lepiej schować je do torby. Im mniej rzeczy masz do zabrania z miejsc publicznych, tym większe prawdopodobieństwo, że nic nie zapomnisz.

# Ćwicz swoją pamięć

To naprawdę ważne! Zamiast przypomnień na telefonie, postaraj się ćwiczyć swoją pamięć. Dużo czytaj i rozwiązuj zadania pobudzające pamięć. Ucz się nowych słów i stymuuluj swój mózg. Dzięki temu nie zapomnisz, że miałeś ze sobą jeszcze plecak.

# Kupuj mniej

Im mniej masz, tym bardziej to doceniasz. Jeśli twoja szafa pęka w szwach, raczej nie zależy ci na każdym sweterku. Kiedy jednak masz mniej ubrań, zaczynasz je pilnować i doceniać. 

# Zaopatrz się w specjalny brelok

Jeśli często zdarza ci się gubić torebki, plecaki etc., zaopatrz się w specjalny brelok i umieszczaj go w rzeczach najczęściej gubionych w miejscach publicznych. Kiedy następnym razem coś zgubisz - odpalisz specjalną aplikację i to znajdziesz. Albo nawet nie zdążysz odejść bez tego, bo po oddaleniu się od swojej rzeczy, dostaniesz komunikat powiadamiający cię o zgubie.

# Przygotuj swoje dziecko do niegubienia rzeczy

Naucz je odkładania swoich rzeczy na miejsce. Niech przed wyjściem z domu dokładnie przygląda się temu, co ma na sobie i ze sobą. Może nawet policzyć ilość rzeczy. Świetnym rozwiązaniem w przypadku maluchów będą też pieczątki oznakujące jego przedmioty. Nie strasz dziecka i nie każ go za jego roztargnienie, jednak ucz odpowiedzialności za swoje rzeczy. 

 

Poza tym nie przywiązuj nadmiernej wagi do przedmiotów materialnych. Nie są one w życiu najważniejsze. Jeśli juz coś zgubisz - trudno, stało się. Następnym razem zachowasz się inaczej. Nie wyrzucaj sobie czy dziecku przez następny miesiąc ten zgubiony przedmiot. Żyj w uważności chwilą, żeby czasem nie zgubić kolejnego.