Jak odnaleźć kluczyki od auta?

Kluczyki od auta to drobiazg, który należy strzec jak oka w głowie. Nowoczesne samochody nie pozwolą nam dostać się do środka i ruszyć bez tego drobiazgu. Jak pilnować swoich kluczy oraz co robić w przypadku zguby?

Po pierwsze staraj się mieć w domu wyznaczone miejsce do trzymania kluczy. Warto też mieć przy nich brelok, który ułatwi szybkie odnalezienie kluczy w torbie. Dobrym rozwiązaniem będzie dołączenie do nich specjalnego lokalizatora, który w przypadku zguby pozwoli nam zlokalizowac klucze. Będzie również informował nas, jeśli oddalimy się bez nich. Pamiętajmy też o trzymaniu zapasowego pakietu kluczy w bezpiecznym miejscu w domu.

Co jednak robić w przypadku zgubienia kluczy poza domem? Odradzamy samodzielne wybijanie szyby, czy inne sposoby dostania się do środka. Najlepiej wezwać pogotowie zamkowe - fachowiec bez szkód i w bezpieczny sposób dostanie się do środka i uruchomi silnik auta. Koszt to około 200 złotych.

Oczywiście niezbędne jest dorobienie w specjalnym serwisie kopii kluczy. Potrzebujesz dowodu, że to ty jesteś właścicielem, więc zabierz ze sobą niezbędne dokumenty.

Jeśli klucze mogły zostać znalezione i nasze auto namierzone lub też mogły zostać skradzione - warto pomyśleć nad wymianą wszystkich zamków oraz stacyjki. Koszty na pewno są niższe niż zakup nowego samochodu, w przypadku kradzieży auta. Koniecznie też zgłoś incydent na Policję, inaczej w razie co nie dostaniesz odszkodowania. Jeśli posiadaasz AC niezbędne jest też zgłoszenie informacji ubezpieczycielowi o dorobieniu klucza. 

Miliony ludzi gubi klucze od samochodu. Ty nie musisz być jednym z nich! A jeśli już ci się to zdarzy - teraz już wiesz jak działać.