Jak świetnie bawić się w Sylwestra, z dziećmi?

Już jutro ostatni dzień roku i huczne imprezowanie. Ten dzień jest jednak wyzwaniem dla rodziców. Co robić z dziećmi w Sylwestra?

 

# Wspólny wyjazd

Można wyjechać razem w góry i uraczyć śniegu, którego brakuje nam na co dzień.  Różne hotele mają też specjalne oferty dla rodzin z dziećmi na ten dzień. Można odwiedzić rodzinę lub znajomych z drugiego końca Polski, Europy lub nawet świata. Ten pomysł sprawdzi się oczywiście tylko w przypadku nieco już starszych dzieci. Ważne, aby razem spróbować zrobić coś nowego i pokazać dziecku piękno świata. Zamiast jednej nocy, możecie świętować kilka, urlopowych dni.

 

# Sylwester w towarzystwie innych par z dziećmi

Wasi przyjaciele też mają dzieci? To świetna okazja, aby zorganizować wspólnego Sylwestra! Domowe jedzenie, albo zrzutka na catering. Parkiet do tańca, duży stół, aby wspólnie biesiadować i rozmawiać. Możecie wymyślić różne konkurencje dla dzieci lub całych rodzin i przyjemnie spędzić ten czas. A może warto wynająć doświadczoną animatorkę? Ona zajmie się dziećmi i pozwoli im przeżyć wyjątkową zabawę. A wy w tym czasie odpoczniecie i też poszalejecie na parkiecie. Dla każdego coś miłego!

 

# Wynajmij doświadczoną nianię

Jeśli od kilku lat nie mieliście okazji wyjść nigdzie tylko we dwójkę, może jest to pora na znalezienie sylwestrowej niani? Najważniejsze, aby osoba była sprawdzona. Najlepiej popytać wśród rodziny i znajomych i przyjąć kogoś z polecenia. Koniecznie też trzeba umówić się na próbne spotkanie. Najpierw spędźcie chwilę czasu razem z dzieckiem i nianią. Następnie zostawcie dziecko same z opiekunką i wyjdźcie do innego pomieszczenia. Później można wyskoczyć na szybką kawę, zakupy lub do kina. Jeśli po powrocie zastaniecie dziecko zadowolone i spokojne - możecie zostawić je pod opieką nowej cioci w sylwestrową noc. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, co do opiekunki - lepiej zrezygnujcie z niej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie waszego szkraba!

# Znajdź wymarzoną zabawę sylwestrową dla twojego dziecka

Coraz więcej miejsc organizuje specjalne, sylwestrowe zabawy dla dzieci. To może być klubokawiarnia dla dzieci, zamknięty plac zabaw typu małpi gaj, restauracja. Czasami organizatorzy zapewniają od razu też imprezę dla dorosłych. W innych przypadkach dzieci zostają pod wykwalifikowaną opieką animatorów, a rodzice mogą pójść spędzić ten czas po swojemu. Najlepiej wybrać miejsce, które dziecko już zna. Świetnym rozwiązaniem będzie też zapisać je razem z koleżanką / kolegą lub kuzynostwem. Niech ma ze sobą jakąś bratnią duszę. Dopasuj też program imprezy do zainteresowań twojego dziecka. Dzięki tej opcji każde z was może być zadowolone. Zarówno dzieci,  jak i rodzice mogą przeżyć niezapomnianą imprezę. Będzie, co wspominać i opowiadać sobie nawzajem.