Aplikacje na ratunek w lesie!

W lesie należy orientować się w terenie. O tym pisaliśmy już osobny artykuł. Dziś jednak podpowiemy wam jakie aplikacje warto zabrać ze sobą na leśne wędrówki.

Dopóki Internet nam działa sprawdzą się doskonale znane Mapy Google. Google będzie mogło nas nawigować. udostępni nam również widok z satelity. mapę terenową i samochodową.

Podczas wypraw do lasu w  aplikacjach na telefon najważniejsze jest jednak. aby działały bez internetu i zasięgu. Niestety nie każda apka może sobie na to pozwolić. Warto  zaopatrzyć się w Locus Map Free - czyli nawigacje i mapy w trybie offline. Pobieramy ją na nasz telefon i możemy wyszukiwać interesujące nas miejsca. Aplikacja OruxMaps pozwoli nam na dokładne przeglądanie terenu i również umożliwia zapisanie map na telefonie. Sami zdecydujemy czy chcemy mapę tematyczną. czy topograficzną. Są bardzo szczegółowe i przydatne.

Polecamy też SYGIC - należy przy tym po zainstalowaniu aplikacji pobrać Mapę Polski. Doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach do nawigacji. I uratuje niejednego zgubionego człowieka.

Co jeszcze może się przydać? Najzwyczajniejszy. jednak w wersji współczesnej elektroniczny.kompas. Tu polecamy aplikację compass. Rzetelnie pokazuje kierunek północy.

Jeśli wybieramy się na grzyby. to możemy pobrać aplikację Atlas Grzybów. Apka działa offline i pomoże nam nie tylko sprawdzić jaki gatunek grzyba znaleźliśmy. ale też rozróżnić szybko trujące od jadalnych.

W lesie przydadzą się też umiejętności survivalowe. Nie każdy jednak je ma. Stąd możecie pobrać aplikację Offline Survival Manual. Dzięki tej aplikacji nocowanie w lesie już nie będzie straszne. Zarówno rozpalenie ogniska jak i zbudowanie schronienia będzie już proste jak bułka z masłem.